• rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
Start
środa, 24 kwietnia 2019
ŚWIETLICA W BRZEGU GŁOGOWSKIM OTWARTA Drukuj
poniedziałek, 15 października 2018
altW piątek 12 października odbyła się uroczystość otwarcia świetlicy wiejskiej w Brzegu Głogowskim po remoncie. W uroczystym wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Brzegu Głogowskiego, władze gminy i powiatu. Byli też dyrektorzy gminnych instytucji. 

Po przecięciu przez mieszkańców okolicznościowej wstęgi poświęcenia  świetlicy dokonał ksiądz proboszcz ks. kan. Edward Białas. Następnie przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Gospodarz Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn podziękował wszystkim osobom, którzy przyczyniły się do przeprowadzenia inwestycji tj. radnym, sołtysowi, strażakom ochotnikom oraz wszystkim mieszkańcom za ich zaangażowanie, które dało tak wspaniałe efekty. Wiele ciepłych słów pod adresem mieszkańców i samego obiektu padło z ust sołtysa, radnych jak i zaproszonych gości w tym m.in. z ust Pana Łukasza Horbatowskiego Wójta Gminy Kotla i Jeremiego Hołowni członka Zarządu Powiatu Głogowskiego. Po przemówieniach piękny występ dał miejscowy zespół Brzegowiacy.

Po części oficjalnej wszyscy obecni mogli z bliska przyjrzeć się efektom remontu i termomodernizacji obiektu.

Remont świetlicy był jedną z najbardziej oczekiwanych przez lokalną społeczność inwestycji. Prace miały charakter generalny. Zakres prac  obejmował między innymi wymianę instalacji sanitarnych, instalacji wody ciepłej i zimnej, instalacji gazu, instalacji wentylacji i klimatyzacji, wykonanie instalacji elektrycznej oraz termomodernizację budynku. Ponadto w ramach inwestycji zamontowano okotarowanie oraz wyposażono kuchnię w profesjonalne meble gastronomiczne.

Dodatkowo wykonano prace związane z hydroizolacją ścian i podłóg, przebudowano pomieszczenia na parterze (nowe ścianki działowe, naprawa istniejących ścian oraz remont stropu nad salą główną, antresolą oraz remont pomieszczeń nad biblioteką. Ponadto wymieniono stolarkę otworową, wymieniono pokrycie dachowe nad biblioteką oraz wykonano prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół świetlicy.
 
Zadanie to realizowane było etapami w kolejnych latach. Dziś mamy nowoczesną, w pełni wyposażoną świetlicę. Efekt z minionych lat a dzisiaj, jest nie do porównania powiedział sołtys wsi Brzeg Głogowski Julian Kobiałko.

Łączna wartość realizowanego projektu w tym obiekcie to kwota ponad 1 mln zł. Na to zadanie Gmina pozyskała pieniądze z różnych źródeł zewnętrznych na przestrzeni lat  m.in. z Dolnośląskiej Odnowy Wsi oraz w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020. Łączna kwota pozyskanych środków sięga ponad  235.000,00 zł.

alt
 
Top! Do góry